زمان فعالیت خط 7 مترو تهران افزایش یافت

 • زمان فعالیت خط 7 مترو تهران افزایش یافت

  مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه با اعلام خبر افزایش زمان فعالیت خط 7 مترو از صبح امروز (پنجشنبه 25 خرداد)، دلایل محدود بودن ساعت خدمات‌رسانی این خط را تشریح کرد.

   احسان مقدم با بیان اینکه خط 7 مترو تهران پیش از این روزانه در ساعات 10 تا 13 مسافرگیری می کرد افزود: از امروز سرویس‌دهی این خط از ساعت 9 صبح آغاز و تا ساعت 14 ادامه خواهد داشت.
  وی با بیان اینکه فاصله گذر قطارهای خط 7 همچنان هر 45 دقیقه یکبار است تصریح کرد: دلایل محدود بودن ساعت خدمت‌رسانی خط 7 مترو آزمایشی بودن برای بهره‌برداری اولیه و ادامه فعالیت‌های عمرانی و کارگاهی در مسیر این خط است.
  وی با اشاره به اینکه این امر در مراحل ابتدایی آغاز به کار خطوط مترو امری عادی است افزود: درحال حاضر به جر ایستگاه‌های تکمیل شده که در حال پذیرش مسافر هستند عملیات تکمیل و راه اندازی سایر ایستگاه های این مسیر 22 کیلومتری با سرعت و جدیت ادامه دارد و این موضوع باعث می‌شود تا سرویس‌دهی به مسافران به صورت محدود انجام شود.
  مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره برداری مترو تهران ادامه داد: البته همانطور که قبلا هم اعلام شده همزمان با تکمیل عملیات عمرانی و کارگاهی از جمله آماده‌سازی ایستگاه‌های غیرتقاطعی و به‌موازات پاسخ گیری از تست های فنی دقیق مرحله بهره‌برداری آزمایشی، ساعت خدمت‌رسانی را به سرعت افزایش خواهیم داد.
  وی ابراز امیدواری کرد: شهروندان و مسافران در آینده‌ای نزدیک شاهد افزایش مجدد ساعت خدمت‌رسانی و نیز کاهش سرفاصله حرکت قطارها خواهند بود.
  خط 7 مترو تهران از یکشنبه 21 خرداد کار جابجایی مسافران را از بزرگراه بسیج تا میدان صنعت آغاز کرد. 

  گردآوری: گروه خبر سیمرغ
  seemorgh.com/news
  منبع: ایرنا